Reklama

Artykuł

Twój weekend z grami: Angry Birds Transformers, Middle-earth: Shadow of Mordor i Touchgrind BMX

Kamil Mizera

Opublikowany

Już jest piątek! Oznacza to koniec tygodnia pracy, koniec szkoły, koniec wykładów. Można z czystym sumieniem sobie pograć, szczególnie że pogoda nie zapowiada się bajecznie. Czemu warto poświęcić weekendowy wolny czas? Jak co tydzień mamy dla was kilka propozycji.

W tym tygodniu polecamy Angry Birds Transformers, czyli transformujące Wściekłe Ptaki, Touchgrind BMX dla fanów ekstremalnej jazdy na rowerze oraz mroczne Śródziemie w Middle-earth: Shadow of Mordor.

Twój weekend z grami: Angry Birds Transformers, Middle-earth: Shadow of Mordor i Touchgrind BMX

Angry Birds Transformers

Właśnie wyszła kolejna odsłona serii Angry Birds od Rovio. Studio to nie daje nam odpocząć, choć wydaje się, że powoli goni w piętkę. Trudno wymyślić coś zupełnie nowego w przypadku tak prostego konceptu, jakim odznaczają się Wściekłe Ptaki. Ale i tym razem można powiedzieć, że Rovio udało się wpuścić nieco świeżego powietrza w już nader duszną serię. Angry Birds Transformers tym razem nie oferuje niszczenia fortyfikacji złych świń. Akcja gry rozgrywa się na tropikalnej wyspie, a każdy poziom to inna lokalizacja. Rozgrywka polega na biegnięciu przed siebie, strzelaniu do wrogów i oczekiwaniu na ratunek sojuszników. W trakcie biegu musisz zbierać monety i starać się zestrzelić tyle świń, ile to tylko możliwe. Mamy więc sporo akcji, dużo strzelaniny oraz tryb rozwoju postaci. Oczywiście nie zabrakło najważniejszego trybu – transformacji w pojazd. Fani serii powinni być zadowoleni.

Pobierz Angry Birds Transformers: iOS

Touchgrind BMX

Oto gra dla tych, którzy lubią ekstremalną jazdę na rowerze. Jeżeli nawet nie w realu, to chociaż w świecie wirtualnym. W Touchgrind BMX masz proste zadanie – robić jak najwięcej niesamowitych ewolucji w przeróżnych lokalizacjach. Górska trasa, dach wieżowca, rampa, plaża. Wszystko to czeka na ciebie, oczywiście o ile uda ci się wygrać wystarczająco dużo konkursów, by je odblokować. To samo tyczy się coraz lepszych i bardziej podrasowanych rowerów. Sterowanie w grze jest nader trudne, ale przecież rowerowe ewolucje też nie należą do łatwych, prawda? Touchgrind BMX to wciągająca i energetyczna gra na weekendową nudę.

Pobierz Touchgrind BMX: Android, iOS, Mac

Middle-earth: Shadow of Mordor

A jeżeli o zabijaniu czasu mówimy, to przygotuj sobie jego zapas, bo ta gra wciągnie cię na wiele, wiele godzin. Łatwy dostęp do lodówki i toalety również jest kluczowy. Middle-earth: Shadow of Mordor to gra w świecie Tolkiena, która na pewno przypadnie do gustu fanom jego prozy, jak również miłośnikom filmów z tego uniwersum. Gra prezentuje wydarzenia rozgrywające się pomiędzy Hobbitem a Władcą Pierścieni. Śródziemie: Cień Mordoru to mroczna i brutalna opowieść. W grze wcielasz się w postać strażnika zwanego Tailon, który po nagłym przebudzeniu nie pamięta swojej przeszłości. Wspomnienia wracają do niego w postaci nagłych przebłysków, przedstawiając w retrospektywie jego życie i śmierć. Gra w otwartym świecie skupia się na walce toczącej się w Mordorze. Charakter walk nieustannie ewoluuje ze względu na mechanikę rozgrywki, na przykład zabijanie dowódców orków silnie oddziałuje na ich armię. Dużą zaletą gry jest ewoluująca struktura społeczna w Shadow of Mordor, która nadaje wrażenie prawdziwego, żyjącego świata. Czy jesteś gotowy, by się w nim zanurzyć?

Pobierz Middle-earth: Shadow of Mordor: Windows

Zobacz także:

Middle-Earth Shadow of Mordor – Władca Pierścieni spotyka Batmana

Śródziemie: Cień Mordoru – 9 porad, które pomogą pokonać orków

Również może Cię zainteresować